Harmonogram NCK 2022/2023

Z lekkim opóźnieniem, ale już jest!

Zajęcia odbywają się w soboty o 11:05 i 12:30

Niestety zapisy są już do stycznia 2023 zablokowane ze względu na bardzo dużą ilość chętnych (DZIĘKUJEMY WAM ZA ZAUFANIE! :) )

Data Temat Opis
1.10.2021 Czy wspomnienia z wakacji można przedstawić w postaci reakcji chemicznej lub procesu fizycznego Wakacje już dawno za nami. Teraz mamy nowe wyzwania i obowiązki. My jednak postanowiliśmy wrócić do tych najmilszych wspomnień i opisać je w sposób chemiczny i fizyczny. Może w butelce, burza w słoiku i oczywiście tęcza po burzy! To doświadczenia które nam najbardziej przypominają wakacje.
22.10.2022 Ekstrahujemy jesień! Przyszła jesień. Liście zmieniły kolor. Świat stał się smutniejszy. Ale czy ktoś wie dlaczego? A czy uwierzycie nam, że liście zawsze są czerwone?! Chlorofil i ekstrakcja, czyli zabawy z alkoholem, nie tylko dla dorosłych
5.11.2022 Chemiczne Halloween Dynia z płonącymi i dymiącymi oczami, to nasza specjalność! Samozapłon i magiczny wulkan Pani Izy. Czyli doświadczenia, których nie zobaczycie nigdzie indziej! Po tych zajęciach każdy będzie miał nie jedną bliznę na ciele.
3.12.2022 Trzy kolory NIEBIESKI Czy chemia ma swój kolor? Czy niebieski pisak jest koloru niebieskiego? Potrafimy niebieski zamienić w żółty, czerwony a nawet w zielony. Na tych zajęciach dowiecie się jak kolorowy jest świat, który nas otacza, co to jest chromatografia, indygodyna i antocyjany.
14.01.2023 Glutki, gluty i gluciory. Glutkowe szaleństwo dotarło również do nas. Nauczymy Was jak zrobić swojego gluta, slima i masę galaktyczną. Zrobimy też zawody w rozciąganiu gluta 😊
18.02.2023 Absorbujemy zimę „Przyszła zima, a drogowcy znów zaspali…” Tak często mawiają dorośli. A może by tak zrobić swój śnieg i własnego bałwana?
4.03.2023 Sublimacja zestalonego dwutlenku węgla Suchy lód. Choć dużo osób myli go z ciekłym azotem. Dla czego? Na zajęciach wyjaśnimy czym tak naprawdę jest i do czego służy. Oczywiście każdy dostanie też swój kawałek lodu!
25.03.2023 Monotlenek diwodoru! Mówi się, że bez niego nie byłoby życia. Podobno człowiek skład się z niego aż w 70% . Cud czy przekleństwo?! Lek czy trucizna?!
1.04.2023 Chemiczne  prima aprillis Oszustwa w chemiczne, iluzje optyczne, małe żarty i super zaskoczenie na sam koniec. To jedne z ulubionych zajęć, bo potrafią zaskoczyć i Dzieci i Dorosłych.
6.05.2023 Coca- cola Czy Coca- cola to sok, czy może płyn do czyszczenia rdzy? Sprawdzimy co można zrobić za pomocą tego popularnego napoju i rozwiejemy kilka mitów powtarzanych przez naszych rodziców.
27.05.2023 Mikrofalówka Mityczny wynalazek bardzo popularny w Polsce w latach 90tych. Bez ognia i bez ciepła potrafi zagrzać jedzenie, a talerz wciąż będzie zimny. Bez zamkniętych drzwiczek lepiej go nie używać. Może być też groźną bronią!
17.06.2023 Świat pod mikroskopem Świat którego nie znamy. Wiemy, że istnieje, nie wiemy jednak jak wygląda. Dowiemy się co mieszka w kropli wody z kałuży i dla czego nie należy tej wody pić. Pooglądamy również preparaty pod profesjonalnym laboratoryjnym mikroskopem.