Harmonogram zajęć NCK drugi semestr:

Ferie zimowe się kończą. Zaczynają się nowe wyzwania.

Jak zawsze zapraszamy na zajęcia Magiczno- Przyrodnicze do NCK Krk.

Przedstawiamy Wam także nowy harmonogram zajęć na drugi semestr:

25 luty Na pewno wiele z nas słyszało o mistycznym suchym lodzie. Widzieliśmy kłęby dymu wydobywającego się z naczyń i byliśmy oczarowani odgrywającym się na naszych oczach przedstawieniem. Ale co to tak naprawdę jest suchy lód. Czy tak ciężko jest go otrzymać? Do czego możemy go użyć. Na zajęciach opowiemy o tym wszystkim i dodatkowo zauroczymy was doświadczeniami i zabawami z jego udziałem.
4 marzec Sztuka składania papieru ma bardzo długą tradycję. Dzięki kartce papieru i zręcznym palcom można wyczarować zachwycające rzeczy. Podczas zajęć spróbujemy sobie przybliżyć tajniki origami i zrobimy zawody lotnicze.
11 marzec Lecą do nas z dalekich krajów by zachwycać nas swoim smakiem i zapachem. Kiedyś niespotykany rarytas, dzisiaj już codzienność. Co tak naprawdę wiemy o cytrusach? Jakie mają właściwości i jak możemy je wykorzystać w doświadczeniach? Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na nasze zajęcia.
18 marzec Co tak naprawdę oznaczają terminy: przemiana fizyczna i chemiczna? Gdzie w naszym codziennym życiu możemy się z nimi spotkać? Na zajęciach sporo poeksperymentujemy i pobawimy różnymi substancjami. Jak zwykle będzie dużo zabawy i śmiechu :)
25 marzec Wiele się teraz słyszy o żywności modyfikowanej genetycznie. Jedni uważają ją za największe zło, inni za błogosławieństwo i triumf nauki. Na zajęciach postaramy się rozwiać niektóre mity odnośnie GMO i przybliżyć dzieciom ten problem. Porozmawiamy o wadach i zaletach GMO , a do tego jak zwykle będziemy się dobrze bawić :)
1 kwietnia Prima Aprilis, ta data mówi sama za siebie. Na tych zajęciach będziemy w żartobliwym nastroju i postaramy się przygotować z dzieciakami parę chemicznych niespodzianek na ten dzień. Będzie zabawnie i wybuchowo. Strzeżcie się wszyscy 😉
8 kwietnia Czy zastanawiało was kiedyś dlaczego woda zagotowana w mikrofalówce jest ciepła a szklanka już nie? Co czarodziejskiego dzieje się w mikrofalówce, że tak szybko podgrzewa nasze dania. Oczywiście nie obędzie się bez ciekawych i efektownych doświadczeń. Serdecznie zapraszamy :)
22 kwietnia Żyją wokół nas tak małe, że nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia. Czasem pomagają, czasem przez nie chorujemy. Czym są mikroorganizmy. Jak chronić się przed barterami i wirusami. Co dobrego nam dają. Czy możemy je zobaczyć? Na naszych zajęciach spróbujemy!
13 maja

zakończenie

To te zajęcia, kiedy wy mówicie czego byście chcieli, a my to robimy:) Czekamy na wasze propozycje pod adresem mailowym: biuro@zdolnymaluch.pl Postaramy się spełnić wasze życzenia!