Harmonogram zajęć w NCK

Harmonogram zajęć Magiczno- Przyrodniczych w Nowohuckim Centrum Kultury jest już napisany!

Zapraszamy wszystkich na zajęcia. Ruszamy w listopadzie z nowymi pomysłami i nową ekipą.

Zajęcia odbywają się co soboty w 2 grupach:

grupa (4-7 lat) godzina 10:30

grupa (8-12 lat) godzina 11:45

 

Data: Temat zajęć: Opis zajęć
5.11.2016 Kolory chemii W smutne jesienne dni każdemu z nas przyda się trochę koloru, słońca i radości. Feeria barw i kolorów, magiczne obrazy na mleku i zaskakujące, malownicze eksperymenty czekają na Was na naszych zajęciach.
19.11.2016 Chemia wokół nas Mówi się, że w dzisiejszych czasach we wszystkim jest chemia. To prawda. Cały otaczający nas świat składa się z chemii. Na zajęciach postaramy się troszeczkę lepiej zrozumieć działanie tajemniczych substancji codziennego użytku i część z nich spróbować wykonać samemu.
26.11.2016 Planeta Ziemia Co to jest Planeta Ziemia, z czego się składa i co człowiek się o niej dowiedział? Jak wykorzystaliśmy tę wiedzę i co przez to osiągnęliśmy. Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć na dzisiejszych zajęciach. Nie zabraknie oczywiście zabawy i jak zwykle ciekawych doświadczeń.
3.12.2016 4 żywioły: ogień Ogień, największe i najbardziej niezwykłe odkrycie człowieka. Może być wspaniały, pocieszający, użyteczny, ale także wyjątkowo niebezpieczny. Jak powstaje ogień i jak trzeba się z nim obchodzić oraz jak wspaniale możemy wykorzystać odkrycie naszych przodów, dowiemy się już na zajęciach. Zrobimy także wyjątkowe lampiony, które ocieplą chłodne zimowe wieczory.
10.12.2012 4 żywioły: woda Bez wody nie ma życia. Woda jest wszędzie wokół nas. Na zajęciach będziemy odkrywać tajemnicze właściwości wody i sprawdzimy do jakich nieoczywistych czynności możemy ją wykorzystać.
17.12.2016 4 żywioły: powietrze Powietrze- coś czego nie widać, a co tak bardzo potrzebne jest nam do życia. Czy wszystkie stworzenia potrzebują do życia powietrza? Z czego się składa powietrze? Czy chmura i wiatr to też powietrze? Zapraszamy na zajęcia.
14.01.2017 4 żywioły: ziemia Ziemia – co to właściwie jest i z czego się składa? Czym ziemia może nas zaskoczyć i do czego ją wykorzystujemy. Dowiemy się także co to jest piasek i jak wybuchają wulkany. Oczywiście, jak zawsze, będzie efektownie!
21.01.2017 Ekologia Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważna jest w dzisiejszych czasach świadomość ekologiczna. Na zajęciach dowiemy się jak w prosty sposób, wykonując czynności z życia codziennego, możemy wspomóc naszą planetę. Sprawdzimy także jak kreatywnie możemy wykorzystać „śmieci” do stworzenia czegoś niezwykłego.
18.02.2017 Fizyka kontra mity i legendy Fizyka, mityczna nauka czy oczywiste zależności? Na zajęciach spróbujemy pokazać jak w prosty sposób można wytłumaczyć zachodzące wokół nas zjawiska. Przeprowadzimy ciekawe doświadczenia  i pobawimy się w „pogromców mitów”.