Harmonogram zajęć Przyrodniczych w NCK

Wczoraj dobrze bawiliśmy się na Kombinacie Kultury w Nowohuckim Centrum Kultury.

Dziś przedstawimy Wam nowy harmonogram zajęć na rok 2018/2019

Zajęcia będą odbywać się co sobotę o 10:30 dla dzieci w wieku 5- 8 lat w sali 006.

Prowadzimy też nabór do starszej grupy, prosimy więc zapisywać się przez stronę NCK

1 06.paź Uniwersytet XXI w. czyli jak wyglądają nasze zajęcia Szkolna sala. Smutne ławki i poobijane krzesła. Przy tablicy belfer , który monotonnie czyta z podręcznika. TO NIE U NAS !!! Tu każdy bierze udział w zajęciach. Tworzy własne eksperymenty i może rozmawiać na każdy interesujący go temat.
2 13.paź Czy wspomnienia z wakacji można przedstawić w postaci reakcji chemicznej lub procesu fizycznego? Wakacje już dawno za nami. Teraz mamy nowe wyzwania i obowiązki. My jednak postanowiliśmy wrócić do tych najmilszych wspomnień i opisać je w sposób chemiczny i fizyczny. Może w butelce, własny piasek i burza w słoiku, to doświadczenia które nam najbardziej przypominają wakacje.
3 20.paź Kolory chemii czyli barwniki, o których niewiele wiemy, a mamy z nimi do czynienia na co dzień. Czy chemia ma swój kolor? Czy niebieski pisak jest koloru niebieskiego? Potrafimy niebieski zamienić w żółty, czerwony a nawet w zielony. Na tych zajęciach dowiecie się jak kolorowy jest świat, który nas otacza, co to jest chromatografia, indygodyna i antocyjany.
4 27.paź Chemiczne Halloween Dynia z płonącymi i dymiącymi oczami, to nasza specjalność! Samozapłon i magiczny wulkan Pani Izy. Czyli doświadczenia, których nie zobaczycie nigdzie indziej!
5 10.lis Ekstrahujemy jesień! Przyszła jesień. Liście zmieniły kolor. Świat stał się smutniejszy. Ale czy ktoś wie dlaczego? A czy uwierzycie nam, że liście zawsze są czerwone?! Chlorofil i ekstrakcja, czyli zabawy z alkoholem, nie tylko dla dorosłych :)
6 17.lis Monotlenek diwodoru! Mówi się, że bez niego nie byłoby życia. Podobno człowiek skład się z niego aż w 70% . Cud czy przekleństwo?! Lek czy trucizna?!
7 24.lis Planeta Ziemia Mieszkamy na niej, a ona mieszka wśród innych planet. Ziemię widzimy, Słońce też. Księżyc? Chyba tak, ale czy na pewno i dla czego? Pory roku, pory dnia, temperatura- dużo pytań i dużo ważnych odpowiedzi.
8 01.gru Mieszanina gazów i aerozoli – powietrze! Otacza nas wszędzie. Podobno może być ostre! Choć nie da się go złapać do ręki. Jest go dużo, a za razem mało. Można ścisnąć, ale nie można rozciągnąć. Kolejne zagadki, które warto by wyjaśnić w trakcie wspólnej burzy mózgów.
9 08.gru Zaskakujące prezenty Kto był grzeczny, ten dostał prezent od Mikołaja. Niegrzeczni rózgę! Wiem co to za uczucie, bo też kiedyś jedną dostałem :( Dlatego na zajęciach wspólne wymyślimy kilka ciekawych i zaskakujących prezentów.
10 16.gru Owoce roślin z rodziny rutowatych, czyli dlaczego cytrusy są kwaśne? Kwaśne lub słodkie. Pomarańczowe lub zielone. Duże i małe. Nie lubią ich balony z powietrzem, lub za to żarówki. No i… Postaramy się rozszerzyć naszą wiedzę o cytrusach. Ich pochodzeniu, zastosowaniu i nietypowych właściwościach.
11 05.sty Absorbujemy zimę „Przyszła zima, a drogowcy znów zaspali…” Tak często mawiają dorośli. A może by tak zrobić swój śnieg i własnego bałwana?
12 12.sty Zimno- ciepło Czym różni się zimno od ciepła każdy wie, ale pewnie nie każdy wie jak można to wykorzystać. Co się kurczy,  a co rozszerza pod wpływem temperatury. Na zajęciach poznamy sporo ważnych pojęć i zjawisk fizycznych.