Bernadeta Leszczyńska

IMG_6449

„star”Zajęcia logorytmiczne

Jestem logopedą, muzykiem, nauczycielem języka polskiego. Moje dwie największe pasje to śpiew i muzyka. W pracy z dziećmi korzystam z nich bezustannie, uważam bowiem, że sztuka doskonale rozwija wrażliwość i wyobraźnię dziecka.

Pracuję zawodowo już od początku studiów. Prowadziłam wiele wolontariatów, m.in. pracowałam z osobami dorosłymi z afazją, z dziećmi z autyzmem czy alalią, a także w żłobkach i przedszkolach. Współprowadziłam warsztaty z wczesnej nauki czytania w Centrum Metody Krakowskiej. Jestem także wychowawcą kolonijnym. Brałam udział w kilku konferencjach logopedycznych, także międzynarodowych oraz kursach zawodowych (np. „Stymulacja mechanizmów lewopółkulowych – usprawnianie pracy lewej półkuli mózgu”). Ukończyłam podstawowy kursu Polskiego Języka Migowego (PJM). Cały czas podnoszę swoje kwalifikację na różnego typu kursach i studiach podyplomowych.

W pracy z dziećmi każde spotkanie jest zagadką. Dzieci są szczere i nieprzewidywalne. Nigdy nie wiem co mnie spotka na zajęciach, co czyni, że moja praca jest bardzo ciekawa, sprawia mi wiele radości, a i dużo można się nauczyć od maluchów – nikt nie jest tak pomysłowy, jak one.