Katarzyna Peplinska

zdjęcie 1

„star”Warsztaty teatralne
„star”Mały odkrywca

Mój związek z teatrem jest już całkiem długi, ale wciąż tak samo intensywny i pełen emocji. Interesuję się nim od trzynastego roku życia. Byłam aktorką Inowrocławskiego Teatru Otwartego, gdzie nauczyłam się jak ważny w teatrze jest zgrany zespół. W liceum wiele czasu poświęcałam teatralnej pasji, oglądając liczne spektakle, czytając książki, występując. Zostałam także finalistką etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej w specjalizacji teatrologicznej.

Studiując wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęły się w moim życiu liczne warsztaty teatralne, wolontariaty, staże, twórcze próby, przesiadywanie w teatrze praktycznie bez przerwy, oglądanie spektakli w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Berlinie, Wrocławiu.

Pasja zaczęła być jednocześnie pracą, co daje mi niezwykłą satysfakcję. Jestem szczęściarą, gdyż mogę zajmować się tym, co naprawdę kocham. Teatr to teren, który wciąż mnie zaskakuje i mobilizuje do ciągłego rozwoju. Interesuje mnie praktyka teatralna i chętnie współpracuję z drugim człowiekiem, pokazując mu, jak piękną drogą rozwoju zarówno artystycznego, jak i osobistego może być teatr. Uwielbiam także pisać. Piszę wiersze, dramaty, eseje.

Jestem osobą dynamiczną, kreatywną, lubię być zaangażowana w wiele projektów. Lubię poszukiwać, odkrywać nowe pasje, obserwować miejsca i ludzi. Lubię wstawać o szóstej rano, gdy wiem, że czeka mnie całodzienna wędrówka po górach z pełnym plecakiem. Przyjemność sprawia mi już samo zakładanie butów trekkingowych i śledzenie planowanej trasy na mapie. Tatry, Bieszczady, Gorce – tam czuję się szczęśliwa, rozmawiam z niezwykłymi i przyjaznymi ludźmi, dużo piszę. Cieszę się, że mam przyjaciół, z którymi mogę wędrować, godzinami rozmawiać w schronisku, przeżywać przygody, spać na podłodze, gromadzić wspomnienia i planować kolejne wyprawy. Dzielenie się tą radością z dziećmi to też przygoda!