Lena Krasovska

DSC031782

„star”Muzykoterapia z relaksacją

Jestem z wykształcenia i zawodowo muzykoterapeutą, pedagogogiem i lektorem języka rosyjskiego. Gram na pianinie i jego niezliczonych pochodnych, komponuję muzykę. Interesuje mnie historia instrumentów muzycznych, którą przybliżam dzieciom. Stale poszerzam swoją wiedzę, interesuję się alternatywnymi sposobami nauczania. Ukończyłam studia podyplomowe Pedagogiki terapeutycznej Marii Montessori. Jej elementy wykorzystuję na zajęciach z dziećmi.

Z całą pewnością mogę powiedzieć: „powiedz mi czego słuchasz, a powiem Ci kim jesteś”. Muzyka ma na nas ogromny wplyw, dlatego niezmiernie ważne jest kształtowanie prozdrowotnych upodobań muzycznych od wczesnych lat.

Dzięki muzykoterapii udało mi się połączyć swoje zamiłowanie do muzyki z miłością do pracy z dziećmi. Przez wiele lat byłam wolontariuszką w Domach Dziecka i to właśnie tam najbardziej mogłam dostrzec i docenić terapeutyczną wartość samego procesu tworzenia, na ile nierozłączne są ciało i umysł, a ruch odzwierciedla wewnętrzny stan emocjonalny człowieka. Poprzez rytmikę w połączeniu z muzykoterapią można zharmonizować pracę ciała i umysłu, co z kolei zaowocuje większą harmonią we wszystkich sferach życia dziecka.