Joga

Prowadzi: Aleksandra Zawłocka

Praktyka jogi dla dzieci jest połączeniem zabawy i rozwoju sprawności fizycznej. Ćwiczenia, które proponujemy łączą oprócz praktyki samej jogi, gimnastykę, pracę teatralną oraz taniec kreatywny. Utrwalają w nich miękkość i spontaniczność gestu, uczą jego wyrazistości, doskonalą koordynację ruchową.

Zajęcia poprzedza rozgrzewka skoncentrowana na poszczególnych partiach ciała. Uczymy się prostych asan, które oprócz dobrej zabawy pozwalają dzieciom na poznanie swoich możliwości z zakresu poruszania się. Asany o interesujących nazwach, jak: orzeł, drzewo, kwiat, wąż, lew, pies z głową w górę, pies z głową w dół, krokodyl, wojownik działają pozytywnie na dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Z ich połączenia powstają sekwencje, przypominające układy choreograficzne, które dzieci same budują, bawiąc się kolejnością i dokładając swoje pomysły. Nieodłączną częścią jest relaksacja, praca z oddechem, wyciszenie.

Zawsze koncentrujemy się na procesie, a nie na efektach, dlatego każde dziecko ze swobodą bierze udział w zajęciach, ucząc się poprzez działanie i obserwację. Taki rodzaj zajęć uwalnia w najmłodszych ekspresję i zachęca do zabawy angażującej całe ciało!

czas Każde zajęcia trwają 30 min.