Warsztaty teatralne

Prowadzi: Katarzyna Peplinska

Dzieci mają w sobie niezwykłą, naturalną energię oraz ciekawość świata, którą można doskonale rozwijać podczas warsztatów teatralnych. Na zajęciach staramy się rozwijać w nich kreatywność, odwagę eksperymentowania i chęć zadawania pytań. Tutaj dziecko może być inżynierem, pilotem, dziennikarzem, malarzem…

Czy wiesz, jaki dźwięk wydaje poruszanie się w budyniu? Albo jak biega gitara? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak czuje się rosnące drzewo? Interesowało Cię, ile zastosowań może mieć piłeczka? Twoje dziecko doświadczy tego na zajęciach! Razem będziemy rozwijać wyobraźnię, bawić się słowem, dużo ruszać i świetnie bawić. Warsztaty teatralne to przygoda, podczas której dziecko nauczy się swobodnego bycia na scenie, integracji ciała i emocji oraz prawidłowej dykcji i emisji głosu. Teatr w zależności od zaproponowanych ćwiczeń dodaje energii lub relaksuje.

Podczas zajęć teatralnych wykorzystujemy burzę mózgów i improwizację. Tworzymy poprzez zabawy ruchowe. Budujemy proste scenki i pracujemy w oparciu o tekst, wiersz lub piosenkę. Działania teatralne świetnie integrują grupę.

czas Każde zajęcia powinny trwać 30 min. (35-45 min u dzieci starszych.)