Zumba

Prowadzi: Joanna Żądło

1ZUMBA®  to ciesząca się coraz większą popularnością forma ruchu łącząca w sobie aerobik i różne elementy taneczne, głównie do muzyki latynoamerykańskiej. Może wykonywać ją każdy, bez względu na wiek czy płeć. Podobnie jak taniec, Zumba pomaga uwolnić emocje, rozładować napięcie, a także poprawić kondycję, sprawność fizyczną i ogólną postawę ciała. Wpływa na rozwój koncentracji, wytrzymałość i szybką orientację w przestrzeni. Przez zespołowy charakter ćwiczeń pomaga modelować zdyscyplinowanie i współdziałanie. Przy tym jest doskonałą zabawą i atrakcyjną formą ruchu, która wywołuje pogodny nastrój i zwiększa energię grupy.

Zajęcia te są doskonałe dla dzieci, które mają mnóstwo energii. Tutaj mogą szaleć, skakać, tańczyć, krzyczeć. Jednocześnie kształtujemy u nich nawyk regularnego wykonywania ćwiczeń. Zumba kształtuje poczucie rytmu – jest to tzw. współczesna rytmika.

Na zajęciach dziecko pozna podstawowe kroki różnych stylów tanecznych, m.in.: salsy, samby, reggaetonu, cumbii, merenque i innych. Podczas tańca dzieci mogą wyrazić siebie, więc stają się śmielsze. Często ćwiczymy w parach lub grupie, by dzieci uczyły się ze sobą współpracować, by nawiązał się między nimi kontakt. Ćwiczenia taneczne przeplatamy zabawami ruchowymi, które są przyjemnym przerywnikiem podczas zajęć, ale wymagają od dzieci skupienia, współpracy i wykonania różnych zadań.

czas Zajęcia 30 min